Jak wybrać odpowiedni nośnik reklamowy?


Stojąc przed wyborem nośnika reklamowego, warto zastanowić się, nad tym, jaka ma być jego funkcja. Zwiększenie sprzedaży i pozyskanie nowych klientów? A może zwiększenie świadomości marki? W zależności od wyznaczonych celów można wybierać różne nośniki reklamowe.

Jak wybrać odpowiednią formę nośnika reklamowego?

Wybór odpowiedniego nośnika reklamowego zależy przede wszystkim od celów reklamy oraz od charakterystyki firmy i jej lokalizacji. W przypadku nośników zewnętrznych warto skontaktować się z godnym poleceniami producentem szyldów reklamowych i zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze, ważne jest umiejscowienie. Reklama świetlna będzie skuteczna tylko wtedy, gdy będzie dobrze widoczna dla przechodniów i kierowców. Kasetony oraz szyldy mogą być umieszczone bezpośrednio na budynku, co również wpłynie na ich widoczność. Po drugie, ważna jest forma przekazu. Reklama świetlna może być bardzo skuteczna w przyciąganiu uwagi, szczególnie w nocy. Szyldy i kasetony z kolei pozwalają na umieszczenie większej ilości informacji o firmie, a także na zaprezentowanie jej logo czy produktów.

O czym warto pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na koszt i trwałość nośnika reklamowego. Reklama świetlna może być kosztowna w produkcji i montażu, ale z drugiej strony jej trwałość jest zazwyczaj dużo większa niż w przypadku kasetonów czy szyldów. Te formy reklamy są zazwyczaj tańsze, ale ich trwałość może być nieco niższa, szczególnie w przypadku narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednak niezależnie od wybranej formy nośnika reklamowego, warto zamówić go u profesjonalnego producenta szyldów reklamowych. Tylko wtedy można mieć pewność co do jakości ich wykonania, trwałości oraz estetyki, która na pewno przyciągnie wielu klientów.

Wróć do bloga

Umów się na kontakt ws. oferty

Adres: Dane kontaktowe ws. oferty dedykowanej: Dane kontaktowe ws. projektów CNC:
ELPi - E. Bałdych, P. Gradus Spółka Jawna
ul Rybnicka 72
52-016 Wrocław, Polska
E: biuro@elpi.wroclaw.pl
Stanisław Bałdych
T: +48 664 760 906
E: s.baldych@elpi.wroclaw.pl
Jakub Bałdych
T: +48 666 573 023
E: k.baldych@elpi.wroclaw.pl