Dlaczego identyfikacja wizualna firmy jest ważna?


Dbanie o dobry wizerunek firmy pozwala nie tylko zatrzymać pozyskanych już klientów, ale także dotrzeć do ich szerszego grona. Nie podlega wątpliwości, że w tym kontekście niezwykle istotna jest identyfikacja wizualna, która niesie za sobą szereg korzyści o charakterze marketingowym oraz strategicznym.

Czym w ogóle jest identyfikacja wizualna firmy?

Identyfikacja wizualna firmy to zespół czynności reklamowych, które mają na celu zbudowanie rozpoznawalności marki. Chodzi tu jednak nie o wszelkie metody marketingowe, a jedynie te, które wykorzystują w swojej formie aspekty wizualne. Mówiąc o identyfikacji wizualnej firmy, mówimy więc o:

  • logo, a w szczególności wykorzystywanej kolorystyce;
  • oprawie wizualnej komunikacji wirtualnej oraz tradycyjnej – np. stopka maila, estetyka wysyłanych załączników, personalizowane koperty, papier firmowy;
  • materiałach reklamowych – ulotki, broszury, katalogi, wizytówki;
  • wyglądzie stacjonarnych punktów sprzedaży – oznakowanie lokalu, wystrój jego wnętrza.

Wszystkie wspomniane metody łącznie wpływają na postrzeganie marki. Na ich podstawie klienci budują obraz danego przedsiębiorstwa i zaczynają kojarzyć je z określonymi symbolami lub kolorystyką. Jest to więc pośrednia forma marketingu, którą w rzeczywistości prowadzi się przez cały okres funkcjonowania danej marki. Jako producent szyldów reklamowych we Wrocławiu zaobserwowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania przedsiębiorców budowaniem identyfikacji wizualnej.

Dlaczego identyfikacja wizualna firmy jest ważna?

O zaletach płynących z identyfikacji wizualnej firmy można mówić bez końca. Przede wszystkim wpływa ona na popularność marki, co przekłada się bezpośrednio na jej zyski. Jeżeli jest skutecznie prowadzona, to znaczy przekazuje spójny i konsekwentny obraz przedsiębiorstwa, przekłada się także na postrzeganie jakości oferowanego produktu lub usługi.  Jest to również metoda na budowanie silnej pozycji marki na rynku. Nie podlega bowiem wątpliwości, że klienci zawsze wybiorą firmę, która potrafi przedstawić swoją działalność w sposób estetyczny i konkretny.

Wróć do bloga

Umów się na kontakt ws. oferty

Adres: Dane kontaktowe ws. oferty dedykowanej: Dane kontaktowe ws. projektów CNC:
ELPi - E. Bałdych, P. Gradus Spółka Jawna
ul Rybnicka 72
52-016 Wrocław, Polska
E: biuro@elpi.wroclaw.pl
Stanisław Bałdych
T: +48 664 760 906
E: s.baldych@elpi.wroclaw.pl
Jakub Bałdych
T: +48 666 573 023
E: k.baldych@elpi.wroclaw.pl