Czym charakteryzują się płyty Dibond?


Płyty Dibond to materiał, który zdobywa coraz większą popularność w różnych dziedzinach przemysłu. Są one wykorzystywane zarówno w budownictwie, reklamie, jak i w innych sektorach, gdzie liczy się trwałość, wytrzymałość i estetyka wykonania.

Czym są płyty Dibond?

Płyty Dibond to kompozytowe materiały składające się z dwóch warstw aluminium oraz rdzenia z polietylenu. Ta specyficzna budowa sprawia, że są one nie tylko lekkie, ale także wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Dodatkowo, płyty te charakteryzują się dużą sztywnością oraz stabilnością wymiarową, co czyni je idealnym materiałem do zastosowań wymagających precyzji i trwałości.

Jednym z kluczowych aspektów, które przyczyniają się do popularności płyt Dibond, jest ich łatwość obróbki. Materiał ten można ciąć, frezować, gięć czy wiercić bez obaw o jego uszkodzenie czy utratę właściwości. Ponadto, płyty Dibond można łączyć ze sobą na wiele sposobów, takich jak klejenie czy nitowanie, co daje ogromne możliwości projektowe oraz konstrukcyjne.

Ważną zaletą płyt Dibond jest ich odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Dzięki temu materiał ten doskonale sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych, gdzie jest narażony na działanie czynników pogodowych. Kasetony z Dibondu są także odporne na działanie chemikaliów i rozpuszczalników, co pozwala na ich stosowanie w miejscach narażonych na kontakt z agresywnymi substancjami.

Zastosowania płyt Dibond

Wśród różnorodnych zastosowań płyt Dibond warto wymienić kilka najbardziej popularnych. Przede wszystkim są one wykorzystywane jako elementy konstrukcyjne w budownictwie, zarówno w przypadku fasad budynków, jak i elementów wykończeniowych wnętrz. Ze względu na swoją estetykę oraz trwałość, płyty Dibond są chętnie stosowane jako okładziny ścienne czy sufitowe, a także jako podłoże do montażu oświetlenia czy systemów wentylacyjnych.

Kolejnym obszarem zastosowań płyt Dibond jest przemysł reklamowy. Materiał ten doskonale sprawdza się jako podłoże do druku wielkoformatowego, zarówno w technologii UV, jak i solwentowej. Wydruki na płytach Dibond charakteryzują się wysoką jakością oraz trwałością, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla reklam zewnętrznych, takich jak tablice informacyjne, szyldy czy bilbordy.

Wróć do bloga

Umów się na kontakt ws. oferty

Adres: Dane kontaktowe ws. oferty dedykowanej: Dane kontaktowe ws. projektów CNC:
ELPi - E. Bałdych, P. Gradus Spółka Jawna
ul Rybnicka 72
52-016 Wrocław, Polska
E: biuro@elpi.wroclaw.pl
Stanisław Bałdych
T: +48 664 760 906
E: s.baldych@elpi.wroclaw.pl
Jakub Bałdych
T: +48 666 573 023
E: k.baldych@elpi.wroclaw.pl